Dofinansowanie od MKiDN

2022-03-09

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach otrzyma dofinansowanie w kwocie 112000 zł od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektów:

- „Biblioteka Strefą Cyfrowego Komfortu” (75000 zł) – w ramach programu „Infrastruktura kultury” na rok 2022. Celem programu jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury. Planujemy m.in. zakup sprzętu, który pozwoli na zwiększenia zasięgu działań biblioteki oraz umożliwi dotarcie różnymi kanałami do użytkowników.

- „Świętojańskie podróże po literaturze” (37000 zł) - w ramach programu „Partnerstwo dla książki" na rok 2022. Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek. Nasz projekt związany jest z postacią Jana Kochanowskiego. Z okazji imienin tego wybitnego poety oraz popularnej sobótki, kojarzonej z radosną zabawą, planujemy wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych dla osób w każdym wieku.

Dziękujemy za dofinansowanie i wsparcie naszych działań!