Spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim

2022-03-07

Dla wszystkich fanów książek Janusza Leona Wiśniewskiego mamy świetną wiadomość! 22 marca 2022 r. o godz. 18:00 autor po raz drugi odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Podczas ubiegłorocznej wizyty, która odbyła się w ramach „Pociąg do literatury. I Herling Grudziński Festiwal”, pisarz przyciągnął do Mediateki tłumy czytelników dostarczając im wielu wrażeń. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.

Kolejna wizyta w kieleckiej bibliotece będzie jednym z punktów na mapie spotkań promujących najnowszą książkę „Gate”, która 23 lutego ukazała się na rynku wydawniczym. To kontynuacja wydanej osiem lat temu powieści „Grand”, której akcja rozgrywa się w sopockim Grand Hotelu. Losy bohaterów, których połączył sopocki hotel, znowu się przecinają.

Jak mówił sam pisarz, w drugiej części skupił się na trójce bohaterów, którzy przypadkowo spotykają się na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Symboliczny jest sam tytuł – Gate – ponieważ przez bramki na lotnisku przechodzi każdy z nich, ale leci w inne miejsce, bo każdy z nich jest już innym człowiekiem.

Janusz Leon Wiśniewski (ur. 1954) to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich. Z wykształcenia rybak dalekomorski, magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii (program komputerowy jego autorstwa stosuje większość najważniejszych firm chemicznych na świecie). Debiutancka powieść „S@motność w Sieci” (2001) stała się bestsellerem w Polsce i w Rosji, została przetłumaczona na wiele języków, a także sfilmowana. Wspólnie z internautami napisał nowelę „Martyna”. Jest autorem m.in.: zbioru opowiadań „Zespoły napięć", powieści „Los powtórzony", „Bikini”, tomików esejów „Intymna teoria względności", „Molekuły emocji", „Sceny z życia za ścianą", „Czy mężczyźni są światu potrzebni?", „Zbliżenia" oraz naukowej bajki dla dzieci „W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa". Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: „188 dni i nocy" oraz „Między wierszami". W 2021 r. ukazała się „Nowa Zelandia. Podróż przedślubna”, napisana wraz z Eweliną Wojdyło, a w 2022 r. wydał „Gate”, która stanowi kontynuację powieści „Grand” z 2014 r. Większość jego książek trafiła na listy bestsellerów.

Spotkanie tylko z wejściówkami, które będą do odebrania od 15 marca w Poczytalni na dVoRcu. Liczba miejsc ograniczona! Spotkanie odbędzie się zgodnie z panującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Mecenasi kultury: LOTTO. Radość wygrywania, Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.