Karolina Wilczyńska laureatką Nagrody Miasta Kielce

2022-03-28

Nagrody Miasta Kielce przyznawane są od 1995 roku. Otrzymują je osoby, które swoją postawą, pracą i działalnością przyczyniają się do promocji i rozwoju Kielc. Nagrody przyznaje Prezydent Kielc w porozumieniu z Konwentem Rady Miasta.

Podczas dzisiejszej gali wręczenia nagród, która odbyła się na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury poznaliśmy 10 wyróżnień indywidualnych i jedno specjalne.

Wśród osób nagrodzonych znalazła się Karolina Wilczyńska - autorka, jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, która doskonale rozumie kobiece emocje. Swoim bohaterom zawsze daje siłę do stawiania czoła życiowym przeszkodom, dając ją tym samym swoim czytelnikom.

Pani Karolina wierzy, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem. Szerokiemu gronu swoich odbiorców znana jest przede wszystkim z serii „Stacja Jagodno”. Tytułowe Jagodno to dla niej synonim miejsca, w którym można być sobą, znaleźć wsparcie i w otoczeniu życzliwych osób mierzyć się z życiem. Takim właśnie dla pisarki jest podkielecka gmina Zagnańsk, z którą jest związana od dziecka, gdzie ucieka, żeby „naładować akumulatory”. Akcję wielu swoich powieści umieszcza w Kielcach i regionie, opisując miejsca zabytkowe, piękno miasta oraz Gór Świętokrzyskich. Rodzinne miasto promuje również podczas spotkań, dzięki czemu wielu czytelników odwiedza region, podążając śladami ulubionych bohaterów.

Karolinie Wilczyńskiej gratulujemy wyróżnienia, a wszystkich czytelników zachęcamy do poznania twórczości pisarki.

Kandydaturę pisarki do nagrody zgłosili radni z Klubu Projekt Wspólne Kielce przy wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.