Aktualności

Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2021 i Biblioteka Roku 2021 woj. świętokrzyskiego

2022-03-17

„Bez pracy trudno dostąpić honoru” (przysłowie polskie)
Z dumą i radością przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu Annie Żmudzińskiej tytułu Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2021, a Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach tytułu Biblioteki Roku 2021 województwa świętokrzyskiego. Dziękujemy Kapitule Konkursu za docenienie zaangażowania Pani Dyrektor oraz wszystkich pracowników Biblioteki w rozwój kultury i czytelnictwa.

Organizatorem Konkursu jest Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kielcach, współorganizatorami samorząd województwa świętokrzyskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach. Konkurs na Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2021 jest I etapem Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Bibliotekarz Roku 2021,  którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Warszawie. W II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Anna Żmudzińska powalczy o tytuł Bibliotekarza Roku 2021.

Serdecznie dziękujemy osobom, które poparły wniosek o przyznanie tych zaszczytnych wyróżnień,. Wśród nich znaleźli się: Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Kielc, Ewa Chabielska, p.o. dyrektor Wzgórze Zamkowe, dr Daria Dyktyńska, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy, prof. Marzena Marczewska, dyrektor Instytutu literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK, prof. Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK Stanisław Nyczaj, prezes Oddziału Związku Literatów Polskich w Kielcach, Wiktor Tutaj, prezes zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu, Paulina Papka, prezes zarządu Krajowego Towarzystwo Autyzmu Oddział w Kielcach, Aleksandra Niemczyk i Wojciech Niemczyk, Stowarzyszenie Sztuka Łączenia.