Drowning the Shamrock i inne zwyczaje

2022-03-15

Drowning the Shamrock i inne zwyczaje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka w Irlandii będzie można poznać podczas czwartkowego spotkania w Filii nr 9 przy ul. Okrzei 9. Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza w czwartek 17 marca 2022 r. o godz. 17.00. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Wieczory kulturalno-językowe dla lokalnej społeczności w bibliotece językowej”, dofinansowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W programie wieczoru z kultura irlandzką m.in.:
- o życiu w Irlandii i Dniu Św. Patryka opowie Małgorzata Kulesza, Polka przez 15 lat mieszkająca w Irlandii,
- o swoim kraju i o tym, jak żyje się w Kielcach opowie właściciel szkoły językowej Gareth Mc Kinney, Irlandczyk od 27 lat mieszkający w naszym mieście,
- występ duetu kieleckich licealistów Alana Pituli i Kacpra Kwaśniewskiego, na co dzień członków zespołu Diversal, który ćwiczy w Szkole Muzycznej Casio w Kielcach,
- quiz wiedzy o Irlandii,
- poczęstunek w specjalnie zaaranżowanym minipubie irlandzkim.

Partnerzy wydarzenia: Urząd Miasta Kielce, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Gareth’s School, Irish Pub Shoemaker, Szkoła Muzyczna Casio.