Dobre książki i kawa

2022-12-07

Potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, co więcej - czerpać przyjemność z tych rozmów. Takimi miejscami są m.in. biblioteki, w tym Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Bibliotekarze, od lat zaangażowani w prowadzenie Dyskusyjnych Klubów Książki, spotkali się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach na seminarium dotyczącym działalności DKK. Koordynatorką klubów w województwie świętokrzyskim jest Małgorzata Winkler.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć naszych koleżanek – moderatorek DKK, które od lat prowadzą kluby w filiach nr 1, 4, 8 - Bożeny Naporowskiej, Renaty Kajdan i Barbary Ząbek.  Kierowniczki tych 3 placówek otrzymały podziękowania za dotychczasową działalność i promowanie literatury. Podziękowania wręczał dyrektor WBP Andrzej Dąbrowski.

Gośćmi WBP byli Agnieszka Lewandowska i Jakub Pacześniak z Instytutu Książki, którzy przygotowali  prezentację na temat historii oraz idei DKK w Polsce. W ramach seminarium przewidziano także spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską i Ewą Winnicką.