"Raduje się serce..." - sąsiedzkie patriotyczne śpiewogranie i czytanie

2022-11-21

Pod takim hasłem 19 listopada odbyło się w Filii nr 4 spotkanie z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości. Patriotyczne śpiewogranie i czytanie prowadziła pani Aneta Lech - Bętkowska, a pieśni legionowe i żołnierskie grali i śpiewali: Zespół „Consonans” z udziałem uczniów z pracowni gitary i pianina Consonans Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, Zespół Muzyczny "Arianie" w składzie Stanisław Bętkowski i Marek Fijałkowski oraz przybyli na uroczystość sympatycy Herbów i mieszkańcy osiedla. Najmłodszym wykonawcą był Franek Bętkowski, który otrzymał duże brawa za gitarowe wykonania patriotycznych utworów.

Wszyscy uczestnicy, wyposażeni w śpiewniki, aktywnie brali udział w spotkaniu. Po odśpiewaniu hymnu, intonowano pieśni takie jak:  My, Pierwsza Brygada, Przybyli ułani, Rozkwitały pąki białych róż, O mój rozmarynie. Śpiew przeplatany był czytaniem poezji i fragmentów prozy o treści patriotycznej. Biblioteczne, sąsiedzkie śpiewogranie i czytanie przebiegło w podniosłej, patriotycznej, ale równocześnie rodzinnej atmosferze.