Przedłużenie kadencji dyrektora MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach

2022-11-17

Bogdan Wenta - Prezydent Miasta Kielce pozytywnie ocenił funkcjonowanie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach oraz sposób zarządzania instytucją i przedłużył umowę z dyrektor Anną Żmudzińską. Rozpoczyna się zatem kolejna, tym razem 5-letnia kadencja.

Pierwsze 3 lata były pracowite, różnorodne, wręcz wybuchowe. Zaczęło się od "bomby", a właściwie od Bondy – królowej polskiego kryminału. Później była cała seria "bomb": prof. Jerzy Bralczyk, Marcin Meller, Janusz Leon Wiśniewski, Karolina Wilczyńska, Tomasz Raczek, Łukasz Barys, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Agata Passent, Andrzej Stasiuk, Maria Peszek i Jan Peszek, Krzysztof Wielicki, Jan Mela, Jakub Porada. Nie sposób wymienić wszystkich.

Efekty 3-letniej pracy MBP policzyliśmy: 57324 zarejestrowanych czytelników, 7097 nowo zapisanych, 654381 odwiedzin (w tym e-sport - 14802 os., strefa VR – 1562 os.), 1777450 wypożyczeń, 38915 nowych książek, 3356 nowych e-booków, audiobooków i e-audiobooków, 1756 imprez, 30770 uczestników imprez, 3455 kart z QRCode, 17735 logowań na konto przez aplikację mobilną e-biblioteka MATEUSZ… Liczby mówią same za siebie.

Co więcej - tysiące pozyskanych środków, setki partnerów, sponsorów i ludzi dobrej woli, dziesiątki projektów i pracowników zaangażowanych w ich realizację, wiele nagród, w tym Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2021 dla Anny Żmudzińskiej i Biblioteka Roku 2021 województwa świętokrzyskiego dla MBP. Do tego jeszcze coś, czego nie da się policzyć: przychylność i zaufanie władz, sympatia środowiska, satysfakcja użytkowników bibliotek.

Przedstawiamy szczegółowe podsumowanie 3 ostatnich lat i zachęcamy do zapoznania się z koncepcją działania instytucji przygotowaną na lata 2022-2027. Jesteśmy pewni, że dyrektor Anna Żmudzińska nie zwolni i nie osiądzie na laurach, w końcu to wulkan energii. Pomyślnych wiatrów na oceanie nowych wyzwań!