"Ballady i romanse" nadal inspirują

2022-10-06

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach, Anna Żmudzińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach wzięła udział we wspólnym czytaniu poezji Adama Mickiewicza.

Zaproszeni goście zebrali się za trzema stołami interpretując trzy różne utwory. Wśród czytających znaleźli się m.in. Kuba Czaplarski, zastępca dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Marek Maciągowski, dyrektor naukowy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Paweł Kubicki - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek, Agata Sobota - aktorka Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach im. Stefana Karskiego oraz Żaneta Szczepaniak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach.

Wydarzeniu towarzyszyła inscenizacja „Pani Twardowskiej” przygotowana przez uczniów „Jedynki” oraz występ artystyczny zespołu tanecznego.