Każdy ma swoje K2

2022-10-04

Każdy ma swoje K2 to kolejny w tym roku projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, na który zapraszamy w dniach 20-22 października. Wydarzenie poświęcone jest patronce 2022 roku - Wandzie Rutkiewicz, najwybitniejszej himalaistce i pierwszej kobiecie na świecie, która zdobyła szczyt K2.

W tych dniach kielczanie będą mieli szansę spotkania z Janem Melą - najmłodszym w historii zdobywcą obu biegunów ziemi. Alpinista Krzysztof Wielicki opowie o swoich himalajskich podróżach i wspinaczkach, a pochodzący z Kielc dziennikarz Jakub Porada zabierze wszystkich w podróż po Polsce i świecie. Dla dzieci i młodzieży przewiedzieliśmy warsztaty z animacji poklatkowej oraz pokaz umiejętności psa ratownika. Trzydniowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii o Wandzie Rutkiewicz.

Motywowanie, pokonywanie własnych barier i promocja czytelnictwa to trzy główne cele, które przyświecają zbliżającej się akcji.

PROGRAM WYDARZEŃ:

Czwartek, 20 października
12:00 – spotkanie z ratownikiem z Grupy Sudeckiej GOPR oraz pokaz umiejętności psa ratownika,
13:00 – spotkanie z Janem Melą w Poczytalnia Na dVoRcu (obowiązują wejściówki)

Piątek, 21 października
Warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy!)
18:00 – spotkanie z Krzysztofem Wielickim w Poczytalnia Na dVoRcu (obowiązują wejściówki)

Sobota, 22 października
9:00 - warsztaty gier planszowych z Kuferek z Planszówkami,
17:00 – spotkanie z Jakubem Poradą w Poczytalnia Na dVoRcu (obowiązują wejściówki)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce – Bogdan Wenta.
Partnerzy wydarzenia: Garett, Lyofood, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Społem PSS Kielce, K9 GOPR.

Patronat medialny sprawują: Wyborcza.pl Kielce, Telewizja Świętokrzyska, Radio Kielce, Radio eM Kielce, Radio Ostrowiec, Świętokrzyska Grupa Mediowa, 2 Tygodnik Kielecki, TVP3 Kielce, Radio Rekord Kielce, Echo Dnia Świętokrzyskie.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji kultury