Biblioteka Strefą Cyfrowego Komfortu

2022-10-03

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach intensywnie przygotowuje się do zaprezentowania w nowej odsłonie. Dzięki realizacji projektu Biblioteka Strefą Cyfrowego Komfortu już niebawem będziemy w zasięgu każdego Użytkownika.

Nasze wyposażenie wzbogaci się o nowoczesny sprzęt komputerowy, fotograficzny i nagłośnieniowy wraz z niezbędnymi akcesoriami. Umożliwią nam one organizację interesujących warsztatów, webinariów, prowadzenie transmisji, spotkań on-line, nagrywanie wydarzeń i rozszerzenie zakresu e-usług.

Zapewnimy dostęp do nowoczesnych technologii i uczestnictwo w kulturze odbiorcom wszystkich grup wiekowych, a także osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami i wykluczonym społecznie.

Zwiększamy zasięg naszych działań i otwieramy się na relacje ze społeczeństwem. Dokładamy wszelkich starań by stać się biblioteką na miarę XXI wieku, nowoczesnym centrum edukacji i rozrywki, lokalnym ośrodkiem informacyjno-kulturalnym oraz punktem rozwoju pasji. Zmieniamy się dla Państwa.

Dotacja w kwocie 75 000 zł przyznana została ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miasto Kielce udzieliło wsparcia w wysokości 19 387,11 zł.

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Kielce.