Premiera jakiej jeszcze nie było

2022-10-24

Maria Peszek i Jan Peszek wybrali Kielce na miejsce pierwszego spotkania z czytelnikami promującego nową książkę artystki, która ukazała się w październiku. Spotkanie z niebanalną autorką oraz jej ojcem odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach, a licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać porywającej opowieści o nieszablonowej relacji dwojga artystów, która stała się inspiracją do powstania książki. Rozmowę prowadziła dziennikarka Marzena Sobala.

Podczas wydarzenia honorowe miejsca przypadły Pani Teresie Peszek – matce autorki oraz Hannie Grudzińskiej - redaktor naczelnej Wydawnictwa Marginesy. Wśród gości znaleźli się także: Prezydentka Kielc Agata Wojda, radna Katarzyna Zapała, dyrektor Wzgórza Zamkowego Ewa Chabielska-Tyndyk, zastępca dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy Kuba Czaplarski, reprezentująca PGO Kielce Agnieszka Jędryka i wielu innych znanych kielczan.

Tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w spotkaniu zachęcamy, aby sięgnęli po książkę, która jest dialogiem dwóch osób na temat najważniejszych życiowych spraw. Lektura wzbudza w czytelnikach różne emocje – wzruszenie, śmiech, zazdrość, oburzenie, smutek… Pytania, które córka zadaje ojcu, nie są łatwe, ale odpowiedzi są szczere. Maria Peszek, artystka znana z otwartego i bezpruderyjnego wyrażania własnych poglądów, niejednokrotnie szokująca, bez skrępowania opowiada o jasnych i mrocznych momentach życia w rodzinie, która jest dla niej źródłem siły. W codziennej gonitwie warto sobie przypomnieć, że „życie i drugi człowiek są największymi wartościami”.

Mecenas sztuki: PGO Kielce.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Kielce, Bristol ART & Medical SPA, Społem PSS Kielce, Winnica Nad Źródłem - Domki w Winnicy, Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce.