Warsztaty gier planszowych

2022-10-22

O tym, że "Każdy ma swoje K2" przekonali się uczestnicy warsztatów gier planszowych w Poczytalni Na dVoRcu wcielając się w himalaistów mierzących się z jedną z najwyższych gór świata - K2. Trzeba przyznać, że zabawa była doskonała! Jak zawsze o zaopatrzenie zadbał Kuferek z Planszówkami, który przygotował gry o tematyce wysokogórskiej, m.in. K2, TREK12 i Roll&Wall. Kuferkowi animatorzy chętnie tłumaczyli zasady gry i zapewnili towarzystwo samotnym graczom. Na zakończenie rozgrywek każdy z uczestników otrzymał czapkę z hasłem przewodnim wydarzenia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, Muzeum Narodowe w Kielcach, Garett, Lyofood, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Społem PSS Kielce, Psy Ratownicze GOPR, Winnica Sandomierska, Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce.

Patronat medialny: Wyborcza.pl Kielce, TVP3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Radio eM Kielce, Radio Kielce, Telewizja Świętokrzyska, Radio Ostrowiec, 2 Tygodnik Kielecki, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasto Kielce.