Historie z życia Wandy Rutkiewicz tematem Warsztatów Animacji Poklatkowej

2022-10-21

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach, zainspirowani postacią polskiej himalaistki, dali się ponieść górskim fantazjom na niezwykłych warsztatach tworzenia animacji, w ramach projektu „Każdy ma swoje K2”. Pod okiem doświadczonej prowadzącej z Poklatkowo wykreowali miniaturowe studio filmowe, w którym najpierw poznali historię filmu animowanego, a następnie sami stworzyli swoje obrazkowe scenariusze.

Przy użyciu tradycyjnej techniki animacji poklatkowej młodzi filmowcy pokonali wszystkie niezbędne etapy, by poznać proces powstawania filmu: od nauki budowania scenariusza, własnoręcznego wykonania scenografii i bohaterów, aż do zaanimowania postaci i opowiedzenia historii poprzez obraz. Na koniec obejrzeli stworzony przez siebie filmik. Zalety tej formy warsztatów można wymieniać bez końca – integracja, ćwiczenie zdolności manualnych i rozwijanie kreatywności. To forma zabawy odpowiednia dla każdego. Talent plastyczny wcale nie jest potrzebny. Wymaga dużo cierpliwości, a tej na pewno tu nie zabrakło. Efekty pracy zobaczycie poniżej. Dziękujemy uczestnikom i niezastąpionej Pani Magdalenie z Poklatkowo.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.
Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, Garett, Lyofood, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.., Społem PSS Kielce, Psy Ratownicze GOPR, Winnica Sandomierska, Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce, Muzeum Narodowe w Kielcach.
Patronat medialny: Wyborcza.pl Kielce, TVP3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Radio eM Kielce, Radio Kielce, Telewizja Świętokrzyska, Radio Ostrowiec, 2 Tygodnik Kielecki, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasto Kielce.