Wystawa „Wanda Rutkiewicz - Kobieta w chmurach”

2022-10-18

Od 20 października do połowy listopada 2022 r. w Poczytalni Na dVoRcu można oglądać wystawę „Wanda Rutkiewicz – Kobieta w chmurach”. Wystawę prezentujemy dzięki uprzejmości Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie.

Wanda Rutkiewicz - patronka roku 2022,  himalaistka, pierwsza Polka w historii, która zdobyła Mount Everest. Niezwykła wystawa fotografii , przybliżająca jej życie prywatne i pasje, towarzyszyć będzie wydarzeniu „Każdy ma swoje K2”. Zwiedzający poznają początki jej drogi związanej ze wspinaczką, dowiedzą się także, jakie osiągnięcia ma na swoim koncie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.
Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, Garett, Lyofood, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Społem PSS Kielce, Psy Ratownicze GOPR, Winnica Sandomierska, Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce.
Patronat medialny: Wyborcza.pl Kielce, TVP3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Radio eM Kielce, Radio Kielce, Telewizja Świętokrzyska, Radio Ostrowiec, 2 Tygodnik Kielecki, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Kielce.