Spotkanie z Jakubem Poradą

2022-10-16

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie z Jakubem Poradą, które odbędzie się 22 października 2022 r. o godz. 17:00 w Poczytalni Na dVoRcu. W ostatnim dniu wydarzenia „Każdy ma swoje K2” znany dziennikarz telewizyjny pochodzący z Kielc zabierze nas w podróż po Polsce i świecie. Autor poczytnych książek podróżniczych będzie przekonywał słuchaczy o tym, że „Polska da radę” oraz zaprezentuje „Przewodnik na trudne czasy”. Rozmowę poprowadzi Magdalena Fudala.

Bezpłatne wejściówki już do odbioru w Mediatece. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.
Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, Garett, Lyofood, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Społem PSS Kielce, Psy Ratownicze GOPR, Winnica Sandomierska, Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza.pl Kielce, TVP3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Radio eM Kielce, Radio Kielce, Telewizja Świętokrzyska Kielce, Radio Ostrowiec, 2 Tygodnik Kielecki, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM.

Jakub Porada – dziennikarz, podróżnik, aktor scen muzycznych. Kielczanin, ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego, absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim. Ukończył także studium wokalno-baletowe. Współtwórca TVN24, w stacji od początku jej istnienia. Od 2011 roku prowadzi także serwis Express w TTV. Prowadzący programów podróżniczych w Travel Channel i Dzień Dobry TVN. Ponadto zajmuje się prowadzeniem warsztatów i szkoleń medialnych. Jest autorem ośmiu książek, m.in. powieści o rodzinnym mieście „Chłopaki w sofixach” (2011) i „Dziewczyny w białych tenisówkach” (2016), a także „Porada da radę” (2014), „Porada na Europę” (2016).

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Kielce.