Spotkanie z Krzysztofem Wielickim

2022-10-15

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Wielickim, które odbędzie się 21 października 2022 r. (piątek) o godz. 18:00 w Poczytalni Na dVoRcu. O uporze w dążeniu do wyznaczonych celów i himalajskich wyprawach, w drugim dniu wydarzenia „Każdy ma swoje K2” jeden z najsłynniejszych wspinaczy wysokogórskich. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Irski.

Bezpłatne wejściówki już do odbioru w Mediatece. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.
Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, Garett, Lyofood, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., Społem PSS Kielce, Psy Ratownicze GOPR, Winnica Sandomierska, Kwiaciarnia Pod Zegarem Kielce.
Patronat medialny: Wyborcza.pl Kielce, TVP3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Radio eM Kielce, Radio Kielce, Telewizja Świętokrzyska Kielce, Radio Ostrowiec, 2 Tygodnik Kielecki, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM.

Krzysztof Wielicki
– wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Jako pierwszy człowiek na świecie wraz z Leszkiem Cichym zimą 1980 roku zdobył Mount Everest. Również jako pierwszy wszedł na Lhotse. Zimą 1986 roku wraz z Jerzym Kukuczką wspiął się na Kanczendzongę. Zdobywca Nanga Parbat, BroadPeak i K2. Członek The Explorers Club (Klub Odkrywców). W 2019 roku otrzymał Złoty Czekan za całokształt osiągnięć górskich. Książki: „Jeden dzień z życia” (2018), „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało” (2019), „Solo. Moje samotne wspinaczki” (2022).

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasto Kielce
.