Spotkanie z Janem Melą

2022-10-14

20 października 2022, w czwartek, o godz. 13:00 zapraszamy do Poczytalni Na dVoRcu. Wydarzenie „Każdy ma swoje K2” rozpoczynamy od wyjątkowej lekcji akceptacji, pokonywania własnych barier i zachowania pokory wobec życia. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach będzie Jan Mela – podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny. Rozmowę poprowadzi Marzena Sobala.

Bezpłatne wejściówki już do odbioru w Mediatece.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.
Partnerzy wydarzenia: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, Garett Electronics, Lyofood, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A, PSS „Społem”, K9 GOPR, Winnica Sandomierska, Kwiaciarnia Pod Zegarem.
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza.pl Kielce, TVP3 Kielce, Echo Dnia Kielce, Radio eMKielce, Radio Kielce, Telewizja Świętokrzyska Kielce, Radio Ostrowiec, 2 tygodnik kielecki, Rekord - Radio Świętokrzyskie 89,6 FM.

Jan Mela – urodził się 30 grudnia 1988 r. w Gdańsku, wychowywał się w Malborku. W 2002 r., mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan, przebiegł New York City Marathon i ukończył triathlon Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. W 2008 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomogła wielu osobom po amputacjach. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach robi zdjęcia pustostanów, szyje na maszynie, chodzi na slackline, szkoli się na stolarza i poznaje zakamarki Syberii. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej: Człowiek bez barier (2004), Kolos (2004), Fenomen „Przekroju” (2005), Nagroda 5,10 i dalej im. Marcina Kołodyńskiego (2005). Autor książek: „Poza horyzonty” (2010), „Czas na rozwój” (2019). W 2013 ukazał się film “Mój biegun”, którego scenariusz oparty jest na życiorysie Jana Meli.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasto Kielce.