"Pociąg do literatury" - przeżyjmy to jeszcze raz

2021-09-08

W niedzielę, 5 września 2021 r. zakończył się w Kielcach „Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal”. Trzy dni spotkań z autorami, dyskusji, warsztatów, wycieczek, Targów Książki i wystaw. Trzy dni prawdziwej uczty dla czytelników, którą w pierwszy wrześniowy weekend przygotowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, Wzgórze Zamkowe w Kielcach – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Atmosfera kieleckiego Festiwalu była znakomita, goście rewelacyjni, a odbiór przez uczestników bardzo pozytywny. Integracja wielu instytucji i osób prywatnych, pomoc partnerów i sponsorów, czynny udział osób biorących udział w wydarzeniach przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Kielczanie mają nadzieję, że Festiwal będzie odbywał się cyklicznie, a kolejne edycje również dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

"Pociąg do literatury" - film