Widowisko "Taniec w literaturze"

2021-09-30

30 września 2021 r. na Małej Scenie KTT odbyło się widowisko "Taniec w literaturze", organizowane przez Kielecki Teatr Tańca i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach w ramach programu „Przestrzenie sztuki ” finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele władz Miasta Kielce, znane osoby ze świata polityki i kultury. Goście czytali fragmenty dzieł literackich, w których przewija się motyw tańca. Całość dopełniły wspaniałe występy artystów KTT, Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce" i tancerze zaproszeni przez organizatorów.