Taniec w literaturze

2021-09-23

Zapraszamy na artystyczną ucztę dla oka i ucha, wyjątkową symbiozę literatury i sztuki. 30 września 2021 r. na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbędzie się widowisko zatytułowane "Taniec w literaturze". Od godz. 18.00 wybrzmiewać będą takty poloneza, walca i tanga, poderwie widzów oberek i skoczny krakowiak, zachwycą sobótkowe pląsy. Tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz Zespołu Pieśni i Tańca Kielce wyrażą w swoich choreografiach taneczne emocje zapisane na kartach książek. Fragmenty zaczerpnięte z dzieł polskiej literatury, m. in. „Pana Tadeusza”, „Wesela”, „Nad Niemnem” czy „Tanga”, przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach, przeczytają przedstawiciele władz Miasta Kielce, kieleckich instytucji, znane osobistości ze świata polityki i kultury.

Gospodyniami wieczoru będą Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca i Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Widowisko będzie realizowane w ramach programu „Przestrzenie sztuki” finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Rezerwacja biletów w kasie KTT: tel. (41) 361 27 46.

Drugie spotkanie w ramach projektu, tym razem zaadresowane do młodzieży, odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. O szczegółach poinformujemy w późniejszym czasie.