Festiwal Wiatru

2021-09-18

18 września 2021 r. na kieleckim Dworcu Autobusowym i w Poczytalni na dVoRcu zainaugurowano pierwszy Festiwal Wiatru, organizowany przez Urząd Miasta Kielce. Wśród publiczności prowadzonego przez dyrektor MBP w Kielcach Annę Żmudzińską spotkania zasiadł prezydent Kielc Bogdan Wenta. „Zwiewny wieczór z modą, sztuką i literaturą” dostarczył odbiorcom niezapomnianych emocji i wrażeń. Tych ostatnich nie zabrakło podczas czytania fragmentów utworów z przewijającym się motywem wiatru w tle. Z przygotowanymi tekstami zmierzyli się m.in. Bożena Szczypiór – wiceprezydent Miasta Kielce, Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc, Dariusz Detka – dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej oraz przedstawicielki Klubu Modnej Babeczki. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała skrzypaczka Joanna Maliszewska, a całość dopełnił zjawiskowy występ taneczny Oliwii Zagożdżon z Kieleckiego Teatru Tańca. Nieco odmienioną przestrzeń Mediateki wypełniły prace uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, podkreślając wietrzny charakter festiwalu.

W kieleckim spodku odbył się także „Pokaz mody zwiewnej” z kolekcji ubrań projektantki Ewy Łukawskiej i wernisaż wystawy fotografii „Wiatr i inne żywioły” przygotowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

W Kielecki Festiwal Wiatru włączyła się także Filia nr 5. 18 września 2021 r. na osiedlu Uroczysko, podczas Festynu Rodzinnego, zaproponowała mieszkańcom zabawy literackie i plastyczne oraz skorzystanie ze stoiska bookcrossingowego. Mimo deszczowej pogody wszystko udało się znakomicie. Wbrew powiedzeniu, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, chętnych do zabawy nie brakowało.

24 września 2021 r. piknik rodzinny "W porywach letniego wiatru" odbył się na Podkarczówce. Organizowany był przez Miasto Kielce i Robotniczą Spółdzielnią Mieszkaniową „Armatury”. Mnóstwo atrakcji dla dzieci przygotowała Filia nr 2.

Inauguracja Festiwalu

Rodzinny Festyn na Uroczysku