A A+ A++

Aktualności

Inauguracja Kieleckiego Festiwalu Wiatru

2021-09-14

"Wiatry zawsze wiedzą wszystko. Gonią po świecie, nie wiedząc ani gdzie się narodziły, ani gdzie umrą. " P. Coelho „Alchemik”

Już w najbliższą sobotę 18 września na kieleckim dworcu autobusowym odbędzie się inauguracja pierwszego w Kielcach Festiwalu Wiatru. Widowisko rozpocznie „Zwiewny wieczór z modą, sztuką i literaturą”. Tej ostatniej nie zabraknie w przygotowanym przez Poczytalnię Na dVoRcu głośnym czytaniu fragmentów utworów z motywem wiatru. Oprawę muzyczną na skrzypcach zapewni Joanna Maliszewska. Podczas literackiego wieczoru emocji dostarczy także występ taneczny Oliwii Zagożdżon z Kieleckiego Teatru Tańca - Polish Contemporary/Jazz Ballet, a wszystko w subtelnej scenografii dzięki uprzejmości Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach.

Od godziny 17:00 kielecki spodek, oprócz miłośników literatury, opanują modelki, które zaprezentują kolekcję ubrań projektantki Ewy Łukawskiej. Pokazowi „Mody zwiewnej” towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii „Wiatr i inne żywioły” przygotowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie na plakatach oraz stronie internetowej organizatora Urzędu Miasto Kielce. Serdecznie zapraszamy!


Program I Festiwalu Wiatru - Kielce 2021