A A+ A++

Aktualności

Wędrująca wystawa

2021-08-05

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Cultura et Natura, autorstwa Ewy Wiśniewskiej- Zduniak. Prace przez najbliższy miesiąc zobaczyć można synchronicznie w trzech filiach: w Filii 10 (Konopnickiej 5), nr 5 (Warszawska 147) oraz Filii 9 (Okrzei 9).

Wystawa składa się z kilkudziesięciu prac wykonanych w technice własnej – „SKANERUNKU”, jest to unikatowe oryginalne połączenie grafiki cyfrowej z fotografią noncamerową. Kuratorem wystawy jest Karolina Kozieł-Sideł.

Ewa Wiśniewska-Zduniak ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Form Przemysłowych, następnie na Wydziale Grafiki w Pracowni Litografii i Linorytu, Projektowania Plakatu, prowadzonej przez prof. Jana Jaromira Aleksiuna, oraz w Pracowni Malarstwa prof. Konrada Jarodzkiego. Dyplom uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Projektowania Typograficznego. W tym roku uzyskała tytuł doktorski na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w dyscyplinie Sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Ewa Wiśniewska-Zduniak zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, fotografią oraz sztuką performatywną. Od 20 lat stosuje w pełni autorską technikę uzyskiwania i kreowania obrazu, którą nazwała skanerunkiem.