A A+ A++

Aktualności

Książkomat już działa!

2021-07-21

Mamy dla Was specjalną wiadomość - już działa pierwszy w naszej Bibliotece książkomat! Wszystko po to, aby ułatwić Wam dostęp do ulubionych zbiorów.

Ta samoobsługowa maszyna wyposażona w 43 schowki została ustawiona na antresoli Dworca Autobusowego przy ulicy Czarnowskiej 12. Uroczystego otwarcia książkomatu dokonał Pan Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc wraz z Komisją Kultury, która obecnie obraduje w Filii nr 7 - Poczytalni na dVoRcu.

Książkomat działa na podobnej zasadzie jak popularne paczkomaty. Wystarczy poprzez katalog biblioteczny on-line złożyć zamówienie i wybrać opcję odbioru - „do książkomatu na dVoRcu”. Ilość zamawianych materiałów bibliotecznych jest zależna od limitu posiadanego konta.

Załadunek książkomatu odbywa się raz dziennie, od poniedziałku do piątku, do godziny 14.00. System biblioteczny powiadomi czytelnika wiadomością SMS o możliwości odbioru książki. Poza odbiorem zbiorów zamówionych do książkomatu można tam także zwrócić wypożyczone wcześniej pozycje. Zbiory odbieramy i zwracamy przy użyciu karty bibliotecznej. Czekają one na czytelnika zgodnie z terminem podanym w wiadomości SMS. Po jego upływie zamawianie jest automatycznie wygaszane.

UWAGA!!! Za pośrednictwem książkomatu można wypożyczać i zwracać wyłącznie pozycje z księgozbiorów: Filii nr 7 - Poczytalnia na dVoRcu i Filii nr 9 mieszczącej się przy ulicy Okrzei 9.

Regulamin korzystania z książkomatu

Zakup książkomatu zrealizowano w ramach projektu „Książkomat dla kielczan” Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Edycja 2020.

Galeria zdjęć