Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie im. Herlinga-Grudzińskiego

2021-07-02

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie im. Herlinga-Grudzińskiego, którego organizatorami są: Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach. Konkurs ma charakter otwarty, a dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda – 5000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Konkurs jest organizowany w ramach festiwalu literackiego pn. Pociąg do Literatury. I Herling-Grudziński Festiwal. Jego hasło przewodnie brzmi WIEŻA. Może być rozumiane dosłownie lub metaforycznie. Zgłaszane prace muszą do niego nawiązywać.

Na konkurs należy przesłać 1 opowiadanie o objętości do 7 stron wydruku komputerowego.
Prace należy nadsyłać mailem do 5 sierpnia 2021 r.

Szczegóły w regulaminie konkursu.

Festiwal Pociąg do Literatury. I Herling-Grudziński Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.