A A+ A++

Aktualności

214250 zł dla Biblioteki

2021-07-13

Nowe książki, fascynujące wydarzenia, nowoczesne usługi – wszystko to jest możliwe dzięki mecenasom MBP oraz projektom, dzięki którym pozyskano środki na ich realizację. 

29750 zł - „E-biblioteka – słuchaj i czytaj online”. Inauguracja projektu, realizowanego w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Edycja 2020”, miała miejsce 8 maja. Projekt umożliwił czytelnikom wypożyczanie e-audiobooków i korzystanie z aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z systemem Android e-Biblioteka MATEUSZ.

109000 zł - „Książkomat dla kielczan”. Drugi projekt jest w trakcie realizacji. Książkomat stanie na antresoli Centrum Komunikacyjnego w Kielcach. Czytelnicy będą w nim mogli odbierać zamówienia książek ze zbiorów dwóch placówek: Mediateki - Filii nr 7 oraz Filii nr 9. Uruchomienie książkomatu planowane jest na lipiec b.r. 

2000 zł – W czerwcu zakupiliśmy 92 książki dzięki dofinansowaniu Banku Gospodarstwa Krajowego, mecenasa Biblioteki. Wśród nich długo oczekiwane przez czytelników bestsellery.

1500 zł – Dofinansowanie na książki otrzymaliśmy od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Kielce. Zakupiliśmy książki o tematyce profilaktycznej, edukacyjnej i pomocowej.

5000 zł – Mediateka - Filia nr 7 rozpoczęła nabór do projektu "3xM: Matematyka-Minecraft-mFundacja". Projekt współfinansowany przez Fundację mBanku jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych metod nauczania matematyki w szkole, z wykorzystaniem popularnej gry Minecraft. Skierowany jest do dzieci w wieku 8-11 lat. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 25 czerwca.

55000 zł – „Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal”. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu „Promocja Czytelnictwa 2021”. Festiwal, pełen fascynujących wydarzeń kulturalnych i literackich,  odbędzie się w dniach 3-5 września. Projekt wspierają Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

12000 zł – „PoLEMizuj z nami. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura - Interwencje 2021”. Został on przygotowany z okazji obchodów Roku Lema. Będzie realizowany w dniach 8-9 października.

Dziękujemy za wsparcie naszych działań. Razem z naszymi czytelnikami cieszymy się z nowych książek oraz nowych możliwości.