70 lat Filii nr 1

2021-06-23

Dzień wspomnień, wzruszeń, radości, podziękowań. W sympatycznej i przyjaznej atmosferze Filia nr 1 (ul. Karczówkowska 20) świętowała swoje urodziny. Wśród zaproszonych gości był Grzegorz Sowiński -  Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Anna Żmudzińska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, Barbara Brenzel - Prezes Zarządu RSM "Armatury", Poprzedni Dyrektorzy Biblioteki - Andrzej Maćkowski i Bożena Iwan, przedstawiciele współpracujących z placówką klubów, szkół, przedszkoli, wierni od lat Czytelnicy oraz bibliotekarze z innych placówek.

Wiele miłych doznań artystycznych dostarczył wszystkim występ Emilii Ogonowskiej-Jaroń i trzech wspaniałych oboistek z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach. W odbiorze nie przeszkadzały nawet odgłosy ulicy i przejeżdżających pociągów – to część życia tego osiedla, nieodłączne elementy codzienności.

Zakup smakowitego tortu i innych pyszności był możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie Biblioteka otrzymała od Pana Michała Bujnowskiego, Prezesa Zarządu ISKRA ZMiŁS Sp. z o.o.

Goście i przyjaciele filii wpisywali się do Kroniki oraz na specjalnym drzewie życzliwości. Dzieci miały wielką frajdę podczas robienia pamiątkowych zdjęć, puszczania kwiatów w wodnym ogrodzie, a każdy kto wypożyczył tego dnia co najmniej 3 książki, mógł wziąć udział w specjalnej loterii.

Sympatyczna obsada Jubilatki, na czele z Kierownik Bożeną Naporowską, zaskarbiła sobie przyjaźń wielu osób oraz instytucji, które dały temu wyraz podczas uroczystości.