2021-06-17

Na podstawie obowiązującego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 czerwca 2021 r. i rozporządzenia zmieniającego z dnia 11 czerwca 2021 r. oraz Rekomendacji Biblioteki Narodowej, a także normującej się sytuacji epidemicznej, zostają zaktualizowane procedury udostępniania zbiorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Najważniejsze punkty:
- Jeżeli zostaną spełnione zasady reżimu sanitarnego, książek z wolnego dostępu oraz materiałów bibliotecznych zwracanych przez czytelników nie trzeba poddawać kwarantannie, chyba że czytelnik będzie przejawiał objawy choroby.
- Na terenie biblioteki może przebywać jednocześnie 20 czytelników (Filie 5, 7, 9, 10, 11), w Filii nr 6 - 5 czytelników, w pozostałych - 15 czytelników.
- Zezwala się na korzystanie ze stanowisk komputerowych. W Filii nr 7 w strefie e-sportu i VR jednocześnie może przebywać 20 użytkowników.
- Organizacja spotkań i wydarzeń kulturalnych jest dopuszczalna:
•  do 25 czerwca 2021 r. pod warunkiem zapewnienia: udziału nie więcej niż 15 osób i przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami oraz zakrywaniu ust i nosa przez wszystkich uczestników i organizatorów,
• od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. pod warunkiem zapewnienia: udziału nie więcej niż 15 osób albo 1 osoby na 1 m² takiego pomieszczenia przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami oraz zakrywaniu ust i nosa przez wszystkich uczestników i organizatorów.
- Wciąż obowiązuje brak możliwości korzystania z czytelni.
- Nadal obowiązuje ścisłe stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja rąk, dystans 1,5 m).
- Czas otwarcia filii bibliotecznych i pozostałe procedury pozostają bez zmian.

Nowe procedury będą obowiązywać od 21 czerwca 2021 r. do odwołania.