„CULTURA ET NATURA”

2021-06-14

Zapraszamy na wernisaż prac Ewy Wiśniewskiej-Zduniak pod tytułem „CULTURA ET NATURA”, który odbędzie 18 czerwca (piątek) o godzinie 16.30 w Filii 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach (Jana Nowaka Jeziorańskiego 53).

Wystawa składa się z kilkudziesięciu prac wykonanych w technice własnej – „SKANERUNKU”, jest to unikatowe oryginalne połączenie grafiki cyfrowej z fotografią noncamerową. Ekspozycji towarzyszyć będzie zapętlona projekcja wyselekcjonowanych fragmentów kolekcji grafik.

Kuratorem wystawy jest Karolina Kozieł-Sideł.

Wszystko to co nas otacza jest kulturą bądź naturą. Natura a w szerokim znaczeniu to świat, wszechświat. ... W tym sensie kultura nie jest przeciwieństwem natury, lecz stanowi jej organiczny, konieczny rezultat.

Wystawę będzie można oglądać do końca wakacji w Filii nr 11. Będzie ona miała charakter wędrujący – po tym czasie obejrzą ją Państwo w innych placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Będziemy na bieżąco informować o lokalizacji.