XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

2021-05-04

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza w dniach 8-15 maja na doroczne Święto Bibliotek. Bogaty program, pełen niespodzianek, przygotowaliśmy z myślą o wszystkich – dzieciach, młodzieży i dorosłych, tradycjonalistach i zwolennikach nowoczesności, a w nim m.in.:

- Nowości dla czytelników: e-booki, e-audiobooki i nowoczesna aplikacja mobilna;
- Promocja książki „Dziennik klikomanki” Florii Netnickiej;
- Film „Czytam, bo lubię” z udziałem kieleckich władz, dyrektorów instytucji kultury i ZTM-u.
- Niezwykła „Galeria Żywych Obrazów”;
- Mobilni bibliotekarze w autobusach, na rowerach i hulajnogach z 300 czytelniczymi zestawami dla pasażerów i przechodniów;
- Książkowe podarunki dla podopiecznych DPS-ów oraz Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w ciąży;
- Ekscytująca gra miejska „W poszukiwaniu złotej księgi”;
- „Czytanie na szczekanie” w schronisku dla bezdomnych zwierząt;
- Cyfrowy flash mob na kieleckim Rynku;
- Fascynujące lektury proponowane przez znanych artystów i pisarzy.

Partnerzy i Sponsorzy:
Urząd Miasta Kielce, Kieleckie Centrum Kultury, Instytut Dizajnu, Zarząd Transportu Miejskiego, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Lotto, Feel the City, DS Smith, Wydawnictwo Wielka Litera, Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Novae Res, Wydawnictwo Dwukropek, Wydawnictwo Literackie, Media Rodzina, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Sine Qua Non, Wydawnictwo Muchomor, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Jedność, Oficyna Literacka Noir Sur Blanc, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Adamada.

Partnerom i Sponsorom dziękujemy za pomoc w organizacji Tygodnia Bibliotek oraz ufundowanie atrakcyjnych nagród dla uczestników.