Biblioteki działają bez zmian!

2021-04-16

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie wprowadziło zmian do zasad funkcjonowania bibliotek. Obowiązują dotychczasowe obostrzenia.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach działamy zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej. Przypominamy najważniejsze zasady funkcjonowania naszych placówek:

Czas otwarcia filii bibliotecznych dla czytelników:
- w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10:00 do godz. 18:00,
- w środy od godz. 9:00 do godz. 15:00,
z wyłączeniem:
- Filii nr 6 otwartej od godz. 11:00 do godz. 17:00, w środy od godz. 9:00 do godz. 15:00,
- Filii nr 7 otwartej od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do godz. 18:00.
Wszystkie filie są nieczynne w soboty.

W filiach obowiązują 2 przerwy techniczne: od 12:00 do 12:15 i od 15:00 do 15:15 w celu dezynfekcji blatów, pleksi, klamek, stołów, komputerów i innych powierzchni.

W bibliotece, w wydzielonym miejscu, może przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 1,5 m od siebie. Książki podaje bibliotekarz. W filiach nie ma wolnego dostępu do półek. Pracujemy wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek, bez spotkań, imprez, warsztatów, korzystania na miejscu z czytelni, strefy e-sportu, VR.

W celu usprawnienia obsługi zachęcamy do zamawiania i rezerwowania książek drogą elektroniczną lub telefonicznie. Zachęcamy także do korzystania z ebooków.

Dzięki wzajemnej współpracy i zrozumieniu przetrwamy ten trudny okres. Dbajmy o siebie nawzajem. Bądźmy zdrowi!