Przesadzamy z czytaniem

2021-04-12

Lexeme: logopedia & edukacja i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zapraszają dzieci do wiosennego "przesadzania". Każdy mały czytelnik może włączyć się do akcji, zadbać o czytanie i o naturę. Jak można to zrobić?

1. Przyjdź do Filii nr 8 lub Filii nr 10 (możesz zrobić to już teraz).
2. Zgłoś swój udział w akcji.
3. Wypożycz książkę.
4. 10 osób, które jako pierwsze zgłoszą się do biblioteki, otrzymają cebulkę (osoby, dla których zabraknie cebulek, mogą zasadzić własne).
5. Zasadź cebulkę w ogródku, na balkonie, tarasie.
6. Czytaj przy niej codziennie (samodzielnie lub z rodzicem). Jesteśmy ciekawi, przy której książce najlepiej rosną kwiaty?
7. Dbaj o swoją sadzonkę.
8. Zrób zdjęcie i prześlij na adres: filia8@mbp.kielce.pl lub filia10@mbp.kielce.pl.

Akcja trwa do 23 kwietnia (Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich). Każde dziecko, które weźmie w niej udział otrzyma dyplom.

Do udziału w akcji zgłosiła się Filia nr 8 i Filia nr 10. Można zgłaszać indywidualną deklarację udziału pod adresem: lexeme@wp.pl.

Szczegóły: https://www.facebook.com/LexemeLogopediaEdukacja/photos/a.107463267741675/268678191620181/?type=3