A A+ A++

Aktualności

W poszukiwaniu zagubionego kociołka

2021-03-04

Tylko do 18 marca można zgłosić swoją drużynę do udziału w grze miejskiej „W poszukiwaniu zagubionego kociołka”. Nie czekaj, zapisz się już dziś! Gwarantowana świetna zabawa w gronie najbliższych i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i znajomymi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, włączając się w obchody Dnia Św. Patryka koordynowane przez Urząd Miasta Kielce, zaprasza wszystkich kielczan, także odwiedzających oraz przyjezdnych do udziału w grze miejskiej „W poszukiwaniu zagubionego kociołka”. Gra odbędzie się w sobotę 20 marca 2021 r. w godzinach 9.00 – 15.00. 

Zapisy: Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest zgłoszenie zespołu do 18.03.2021 r. (czwartek) do godz. 12:00. Udział można zgłaszać telefonicznie pod numerem 41 331 66 46 lub mailowo promocja@mbp.kielce.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę osób w drużynie, wiek uczestników oraz telefon kontaktowy przedstawiciela drużyny. 

O co właściwie chodzi? Ruszamy w sobotę 20 marca 2021 roku o godz. 9.00 z dowolnie wybranego punktu startowego określonego regulaminem gry. Zadaniem uczestników będzie poruszanie się zgodnie z mapą pomiędzy 6 wskazanymi przez Organizatora placówkami oraz wykonywanie następujących po sobie zadań tematycznie związanych z treścią legendy o Leprechaunie - czyli złośliwym, ale zarazem bardzo figlarnym, irlandzkim skrzacie. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymują cyfrę, która będzie jedną z sześciu składających się na szyfr niezbędny do ukończenia Gry. Zwycięzcą Gry jest drużyna, która w najkrótszym czasie pokona trasę, rozwiąże we wszystkich punktach zadania a w ostatnim rozszyfruje poprawnie hasło. 

Wykaz placówek biorących udział w grze:
Filia nr 5, ul. Warszawska 147
Filia nr 7, ul. Czarnowska 12
Filia nr 9, ul. Okrzei 9
Filia nr 10, ul. Konopnickiej 5
Filia nr 11, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53
Filia nr 12, ul. Zagórska 60

Uczestnicy sami decydują o wyborze punktu startowego za wyjątkiem punktu końcowego, którym jest filia nr 7 - Poczytalnia na dVoRcu zlokalizowana na antresoli Centrum Komunikacyjnego (dworzec PKS), ul. Czarnowska 12.  

Szczegółowe warunki uczestnictwa i zasady w regulaminie Gry

Zaproszenie do udziału w obchodach, przypadającego na 17 marca Dnia św. Patryka, na ręce prezydenta Kielc nadesłała Ambasada Irlandii w Polsce. Dzięki skoordynowanym  działaniom Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej oraz Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce powstał bogaty program, bowiem na zaproszenie odpowiedziały Miejska Biblioteka Publiczna oraz kilka kieleckich szkół, gdzie odbędą się specjalne lekcje, konkursy i pokazy. Ponadto wybrane budynki na terenie Kielc 17 marca zostaną podświetlone na zielono w nawiązaniu do tradycyjnej barwy Zielonej Wyspy, jak nazywana jest Irlandia.