Przeżyjmy to jeszcze raz

2021-03-19

Kolejny Tydzień Kultury Języka za nami! W tym roku jego motywem przewodnim było hasło Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury. Czym jest młodomowa? To swoistego rodzaju kod, którym posługują się młodzi ludzie. Często wręcz niemożliwy do odszyfrowania przez osoby starsze.

W programie przygotowanym przez nasze placówki znalazły się m.in. prelekcje, dyskusje, lekcje biblioteczne, wystawy i konkurs. Przygotowaliśmy również quizy, filmiki i prezentacje.

Większość działań była skierowana do dzieci i młodzieży, ale nie zabrakło też wydarzeń dla osób dorosłych. Fotorelacje ze spotkań można obejrzeć wchodząc do zakładki Wydarzenia.

Zapraszamy do wspominania tych wyjątkowych chwil, żywiąc nadzieję, że nasze propozycje przyczyniły się choć w niewielkim stopniu do wzajemnego zrozumienia się pokoleń.

Wybrane prezentacje, quizy i filmiki