XXIX Tydzień Kultury Języka

2021-03-12

15 marca 2021 r. rozpoczyna się tydzień pełen interesujących wydarzeń poświęconych kulturze języka polskiego. W tym roku weźmiemy na tapetę młodomowę. Będziemy pokazywać jej wpływ na język ogólnopolski i kulturę współczesną.

Młodomowa stanowi swoisty kod, którym posługują się młodzi ludzie. Odczytanie go przysparza starszym sporo problemów. Podczas przygotowanych przez Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach wydarzeń będziemy ten kod objaśniać i... po prostu bawić się nim. Mamy nadzieję, że wspólna zabawa będzie kluczem do wzajemnego zrozumienia się.

W ofercie Biblioteki mamy spotkania stacjonarnie i online dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od najbliższego poniedziałku odbywać się będą prelekcje, dyskusje, lekcje biblioteczne, wystawy i konkurs. Przygotowaliśmy quizy, filmiki i prezentacje. Życzymy miłego odbioru. Mamy nadzieję, że będzie czadowo i pozyskamy wielu nowych ziomków.

Spotkania odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego.