A A+ A++

Aktualności

Świętokrzyskie na plakacie

2021-02-12

20 lutego 2021 r. w kieleckim spodku – siedzibie filii nr 7 MBP w Kielcach zawisną fascynujące plakaty kieleckiego artysty Krzysztofa Błachuta. Dworzec autobusowy, basen „Leśny”, czy dawne kino „Romantica” to tylko niektóre z wielu miejsc przeniesione na papier i zamknięte w antyramach. Więcej zobaczycie odwiedzając Mediatekę i podziwiając przygotowaną wystawę, która dla odwiedzających dostępna będzie przez dwa tygodnie tj. do 6 marca br. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 15:00 odbywać się będzie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Krzysztof Błachut – młody, zdolny, twórczy artysta pochodzący z Kielc. Absolwent Liceum Plastycznego na kierunku „Techniki malarskie i pozłotnicze”. Swoją ścieżkę edukacyjną kontynuował na Wydziale Wzornictwa UP w Krakowie, a także w ASP we Wrocławiu.

Artysta mocno namieszał w świecie twórców plakatu. W swoich pracach oddaje hołd wspaniałemu artyście polskiemu, malarzowi,  grafikowi i projektantowi plakatów, Ryszardowi Kai. Jego twórczość inspirowała Krzysztofa Błachuta przez lata. Z tego też powodu, nasz kielecki artysta postanowił kontynuować nurt rozpoczęty przez Kaję. W swoich pracach skupia się przede wszystkim na terenie województwa świętokrzyskiego. Oglądając plakaty Błachuta, można zaobserwować powrót do lat ubiegłych, wspomnienia z okresu dzieciństwa, okraszone dawką melancholii i sentymentalizmu. Wszystko podane w kolorach nienachalnych, przyjaznych dla oka.

Serdecznie zapraszamy!