Aktualizacja procedur

2021-11-30

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 roku oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej z dnia 30 listopada 2021 roku, z dniem 1 grudnia 2021 wprowadza się aktualizację procedur udostępniania zbiorów, opisane w pkt 1 oraz zasady organizacji spotkań i wydarzeń w filiach bibliotecznych MBP w Kielcach.

1. w pomieszczeniach dostępnych dla osób korzystających ze zbiorów bibliotecznych może przebywać jednocześnie nie więcej niż 15 osób albo 1 osoba na 15m², z wyłączeniem bibliotekarzy. Do powyższego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw covid-19, którzy dobrowolnie okażą tzw. paszport covidowy.

W filiach nr 5, 7, 9, 10, 11 może przebywać równocześnie do 10 osób, nie wliczając bibliotekarzy i osób, które dobrowolnie okażą zaświadczanie o przyjęciu pełnych dawek szczepionki przeciw COVID-19, w  filiach nr 1, 2, 3, 4, 8, 12 i 13 może przebywać jednocześnie do 5 osób nie wliczając do limitu bibliotekarzy i osób w pełni zaszczepionych, w filii nr 6 - 3 osoby. Liczba osób przy ladzie bibliotecznej nie może być wyższa niż czynnych w danym momencie stanowisk obsługi czytelnika.

2. Organizacja spotkań i wydarzeń w pomieszczeniach biblioteki jest dopuszczalna:

- od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 roku, pod warunkiem zapewnienia udziału nie więcej niż 15 osób albo 1 osoby na 15m² powierzchni takiego pomieszczenia, przy zachowaniu odległości 1,5m pomiędzy uczestnikami oraz zakrywaniu ust i nosa przez wszystkich uczestników i organizatorów, do limitu o którym mowa w powyższym zdaniu nie wlicza się osób pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, którzy dobrowolnie przedłożą stosowne oświadczenie o tym, że są w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19, wzór takiego oświadczenia jest załączony do Aneksu nr 2, i okażą organizatorowi dowód szczepienia.

3. Pozostajemy nadal w reżimie sanitarnym, który został wcześniej opracowany tj. obowiązują maseczki na nos i usta, dezynfekcja rąk i powierzchni, dystans 1,5m, oraz określone powyżej limity osób dla każdej filii.

Nowe procedury będą obowiązywać do 17 grudnia 2021.