Czytanie wzmacnia - Noc Bibliotek 2021

2021-10-09

Tegoroczna Noc Bibliotek upłynęła pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Czytając rozwijamy naszą wyobraźnię, a nasz mózg pracuje na najwyższych obrotach. Przenosimy się w świat bohaterów książkowych. Właśnie w taką podróż wybrali się uczestnicy Nocy Bibliotek w Filii nr 10. Dzieci wcieliły się w różne postaci, m.in. piratów łowiących złote dukaty, dzielnych rycerzy czy Indian. Oprócz ćwiczeń umysłowych można też było wzmocnić siły fizyczne na mini-siłowni.

Tegoroczna Noc Bibliotek zbiegła się z 400. rocznicą urodzin Jeana de La Fontaine`a. Utwory autora to przede wszystkim bajki z morałem skierowane do najmłodszych. Dzieci podczas zabawy ze „zwierzęcymi opaskami” mogły bliżej poznać jego twórczość.

Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom na długo wystarczy mocy do czytania!