Noc Bibliotek

2021-10-01

VII edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach włącza się co roku do tej akcji. Tym razem zaprasza już w piątek 8 października do Filii nr 10 (ul. Konopnickiej 5) od godz. 15:00 do godz. 18:00.

Dla dzieci w wieku 6-11 lat przygotowaliśmy pasjonujące zawody i zabawy ruchowe, a także słodki poczęstunek. Ponadto, zagadki i kalambury z morałem związane z twórczością Jeana de La Fontaine’a.

W tym roku przypada 400 rocznica urodzin tego francuskiego bajkopisarza. Choć minęły wieki, jego utwory są nadal aktualne. Zawierają uniwersalne prawdy o ludzkich wadach i zaletach oraz o prawach rządzących światem. Bohaterami bajek są zwierzęta, a adresatami ludzie. Czytanie ich nie znudzi się ani dzieciom, ani dorosłym. W tegoroczną Noc Bibliotek sięgniemy po nie z ogromną przyjemnością.

Czekamy na Was! Podczas wspólnej zabawy odczujecie prawdziwą moc czytania!