Wielkie otwarcie

2020-09-07

W dniach 4-5 września 2020 r. odbyły się imprezy inaugurujące działalność Mediateki - Filii nr 7 MBP w Kielcach. Pierwszą z nich była wystawa prac wybitnego ilustratora książek dla dzieci Marcina Piwowarskiego, którą otworzył Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki. Kolejne wydarzenia przygotowane przez pracowników MBP to: gra miejska "Podróż za jedną książkę", flash mob połączony z akcją Narodowe Czytanie oraz spotkanie z autorem komedii kryminalnych Alkiem Rogozińskim. Podczas ostatniego spotkania rozdano nagrody laureatom konkursów Najlepszy Czytelnik i Ambasador Czytelnictwa. Do wspólnego czytania "Balladyny" Juliusza Słowackiego przyłączyli się także: Alek Rogoziński, Prezydent Kielc Bogdan Wenta i Przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta Kielce Jarosław Foka Bukowski. Spotkanie z pisarzem prowadziła Dyrektor Anna Żmudzińska, a czytelnicy mieli okazję obejrzenia relacji na żywo na profilu Facebook.

Wystawa prac Marcina Piwowarskiego
Gra miejska "Podróż za jedną książkę"
Flash mob - Narodowe Czytanie "Balladyny"
Spotkanie z Alkiem Rogozińskim