Turecka podróż

2020-09-29

Uczestnicy wieczornego spotkania w filii językowej, które odbyło się 29 września, na 2 godziny przenieśli się do Turcji. Zaproszenie do wspólnej podróży przyjął od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki. O niezwykle interesującym, pełnym tradycji, kolorów i smaków kraju opowiadali m.in. Rüya Güllü i Enes Sözen. Całość uatrakcyjnił występ uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach. Podczas wieczoru można było wygrać nagrody za udział w quizie oraz spróbować tureckich specjałów. Pierwszym z cyklu spotkań poświęconych kulturze i literaturze innych krajów przetarliśmy szlaki wiodące ku kolejnym, równie pasjonującym podróżom.

Partnerami wydarzenia byli: Urząd Miasta Kielce, Qubus Hotel Kielce, Bakaliowe Smaki, TAKFOODS, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Delikatesy Wehikuł Smaku, Wydawnictwo Dwukropek, Turecki sklep. Dziękujemy!