A A+ A++

Aktualności

Wieczór Turecki

2020-09-22

Już 29 września (wtorek) o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie z turecką kulturą, smakami oraz muzyką. Wieczór Turecki odbędzie się w filii językowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach przy ul. Okrzei 9. O swoim kraju opowiedzą Rüya Güllü i Enes Sözen. Spotkanie uatrakcyjni występ uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego. Za udział w quizie o Turcji można będzie zdobyć ufundowany przez Qubus Hotel voucher na kolację w hotelowej restauracji. Podczas Wieczoru będzie można poznać smak tureckich specjałów, spróbować tradycyjnej chałwy i aromatycznej, świeżo parzonej herbaty. Menu uatrakcyjnią tradycyjne tureckie owoce, morele.

Wieczór Turecki będzie pierwszym z cyklu spotkań poświęconych kulturze i literaturze innych krajów, na kolejne zapraszamy za miesiąc do filii językowej MBP w Kielcach. 

Organizatorem spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Partnerami: Urząd Miasta Kielce, Hotel Qubus, Bakaliowe Smaki, Takfoods, Regionalne Centrum Wolontariatu, Delikatesy Wehikuł Smaku, Wydawnictwo Dwukropek, Turecki Sklep.

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Bezpłatne wejściówki na Wieczór Turecki będą do odebrania w Filii nr 9 MBP w Kielcach (ul. Okrzei 9)  od 23 września 2020 r. od godz. 9:00. Ilość miejsc ograniczona.