Otwarcie Filii nr 7 - Mediateki

2020-09-01

27 sierpnia 2020 r. otwarto w Kielcach Centrum Komunikacyjne. Na antresoli nowoczesnego budynku znalazła miejsce nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. W uroczystości wzięli udział: Prezydent Kielc Bogdan Wenta, Zastępca Prezydenta Marcin Różycki oraz wielu innych znamienitych gości.

Poczytalnia na dVoRcu przyjęła pierwszych czytelników 1 września 2020 r. Jest to miejsce dla każdego, kto zechce spędzać czas w Strefie VR (wirtualnej rzeczywistości), zagrać na konsolach do gier, śledzić rozgrywki e-sportu, przenieść się do świata w wymiarze 3D, obejrzeć filmy, skorzystać z audiobooków, książek w tradycyjnej formie i czasopism, wziąć udział w interesujących wydarzeniach kulturalnych i twórczych projektach. Mieszkańcy Kielc, turyści i podróżni mogą skorzystać z wielu publikacji, które podarowały ROT-y z różnych stron Polski oraz gminy regionu świętokrzyskiego.