Wyróżnienie w Konkursie SBP

2020-06-22

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach znalazła się w gronie nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie dla młodych czytelników, organizowane online, w ramach Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2020 r. Projekt "Poszukiwacze nowych smaków w literaturze" zdobył uznanie Jury. Dziękujemy!

Szczególne podziękowanie kierujemy do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz do naszych młodych przyjaciół z Włoch, Francji, Hiszpanii, Anglii, Armenii i Turcji, którzy opowiedzieli nam o swoich ulubionych książkach i literacko-kulinarnych skojarzeniach. Dzięki Wam to była prawdziwa uczta smaków.

Paryż, Londyn, Rzym, Warszawa… nie ważne skąd jesteśmy. Literatura łączy ludzi i pokazuje, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni.