Tydzień Czytania Dzieciom

2020-05-28

„Cała Polska czyta o zwierzętach” – to hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. To największe doroczne święto w ramach kampanii, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku. Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach również dołączy do obchodów Tygodnia i z tej okazji zaproponuje swoim czytelnikom moc atrakcji. Jako że nie możemy spotkać się z naszymi najmłodszymi sympatykami bezpośrednio w bibliotece, przenosimy działania do przestrzeni wirtualnej.

Terapeutyczna moc książek według naczelnej superniani w Polsce Doroty Zawadzkiej, krakowski Teatr Kultureska ze swoją bajkową opowieścią, „Pchła Szachrajka” w interpretacji Tadeusza Chudeckiego, czy opowieść Doroty Sumińskiej o odpowiedzialności wobec  naszych braci mniejszych… to tylko niektóre z propozycji MBP na zapowiadane święto czytania. Całkiem nową inicjatywą zaplanowaną z myślą o najmłodszych będzie akcja, którą nazwaliśmy „Bajkowym Telefonem”. Rodzice będą mogli zamówić dla swoich dzieci czytanie bajek przez nasze panie bibliotekarki. Na młodych czytelników, którzy wezmą udział w konkursach, czekają nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i przekonać się, co jeszcze kryją dla Was zakamarki biblioteczne, zajrzyjcie na nasz profil FB. Zapraszamy w dniach od 30 maja do 7 czerwca.