Biurka znanych pisarzy

2020-05-19

Prezentujemy cykl wywiadów z wybitnymi postaciami literatury polskiej i światowej, które Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przygotowała z okazji Tygodnia Bibliotek.

Będziemy mogli mogli zajrzeć do miejsc, w których znani i lubiani pisarze "doprawiają" swoje utwory. Cykl "Biurka znanych pisarzy" na pewno przypadnie do gustu Czytelnikom, którzy dowiedzą się między innymi, gdzie powstają znakomite thrillery Tess Gerritsen i Robina Cooka, jak wygląda warsztat pisarski Wojciecha Chmielarza, Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, Małgorzaty Kursy, Alka Rogozińskiego oraz laureata Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły Roberta Małeckiego. Otrzymają także odpowiedzi na pytania, która z autorek lubi pisać w łóżku, kto podczas pisania podjada lub w ogóle zapomina o jedzeniu i piciu. Elżbieta Cherezińska opowie o tym, dlaczego jej kocice obsikują stworzone przez autorkę postaci historyczne. Joanna Bator wyjaśni, w czyim towarzystwie czuje się najlepiej. Małgorzata Gutowska- Adamczyk opisze magiczny widok roztaczający się za jej oknem, a Andrzej Pilipiuk zdradzi, nad jaką książką pracuje obecnie.

Joanna Bator
Robin Cook