Od 6 maja zapraszamy do bibliotek

2020-05-11

6 maja otwieramy biblioteki. Cieszymy się na ponowne spotkanie z Państwem, prosimy jednak o zachowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie nowych zasad. Prosimy o zakładanie maseczek i rękawiczek oraz zachowanie między sobą odstępu 2 m. Dbajmy o siebie nawzajem!

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wprowadziliśmy procedury oddawania wypożyczonych materiałów bibliotecznych i poddawania ich kwarantannie. Ograniczamy wolny dostęp do półek. Książki będą podawać wyłącznie bibliotekarze. Zmieniliśmy także godziny otwarcia.

W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki nasze placówki, za wyjątkiem filii nr 6, będą czynne w godzinach od 12.00 do 17.00, w środy od godziny 9.00 do 15.00. W soboty filie biblioteczne będą nieczynne.

W filii nr 6, we wtorki i czwartki w godzinach od 12.00 do 17.00, możliwy będzie tylko zwrot książek i czasopism.

UWAGA! Zgodnie z zaleceniem Sanepidu co 2 godziny 15-minutowa przerwa na dezynfekcję pomieszczeń.

Książki oddawane przez czytelników będą poddane kwarantannie tj. zostaną wyłączone z obiegu na okres 14 dni.

Prosimy czytelników o zamawianie książek on-line lub przygotowanie listy pozycji, które chcieliby wypożyczyć. Pozwoli to na sprawniejszą obsługę i uniknięcie kolejek. Czasopisma nie będą wypożyczane aż do odwołania.

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii