Inauguracja Biblioteki Językowej

2020-02-25

2 marca o godz. 10.00 odbędzie się inauguracja Biblioteki Językowej przy ul. Okrzei 9. Partnerami wydarzenia są: Europoseł Adam Jarubas i Zastępca Prezydenta Kielc Marcin Różycki.

W placówce, oprócz zbiorów w języku polskim, można wypożyczać książki i czasopisma w językach obcych, m.in: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, norweskim, macedońskim. Biblioteka oferuje zarówno beletrystykę, jak również książki do nauki języków obcych. W Filii nr 9 planowane są także spotkania z obcokrajowcami, które przybliżą czytelnikom nie tylko literaturę, ale także kulturę różnych krajów.

Podczas oficjalnego otwarcia, którego dokona Zastępca Prezydenta Kielc Marcin Różycki, odbędzie się Language Show zorganizowany w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie", koordynowanego przez Andrzeja Łukasika. Spotkanie ubogacą prezentacje, występy i rozmowy z udziałem gości pochodzących z Australii i Szkocji oraz uczniów szkół średnich.