A A+ A++

Aktualności

Od 30 listopada biblioteki zapraszają do środka!

2020-11-27

W związku z publikacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26.11.2020 r. oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, od dnia 30 listopada 2020 r. zostają wprowadzone nowe procedury udostępniania zbiorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Najważniejsze informacje:

-  Czas otwarcia filii bibliotecznych dla czytelników: od godz. 9:00 do godz.18:00, środy od godz.9:00 do 15:00 ( filia nr 6 otwarta dla czytelników od godz. 11:00 do godz.17:00, w środy od godz. 9:00 do 15:00). W soboty filie pozostaną zamknięte.

-  W punkcie kontaktu czytelnika z bibliotekarzem (na ladzie bibliotecznej) należy ustawić przesłonę ochronną.
-  Czytelnicy mogą przebywać na terenie wypożyczalni wyłącznie w maseczce. Przed wejściem do lokalu biblioteki wszyscy użytkownicy muszą zdezynfekować ręce.
-  Na terenie biblioteki, poza bibliotekarzami, może jednocześnie przebywać 5 czytelników w filiach nr: 5;9;10;11, w pozostałych filiach maksymalnie 3 czytelników.
-  Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece.
- Wciąż obowiązuje brak wolnego dostępu do półek, brak możliwości korzystania z czytelni i stanowisk komputerowych. Działa tylko wypożyczalnia.
-  Książki, które zostały wypożyczone do domu w dalszym ciągu podlegają kwarantannie przez okres 3 dni.
-  Pracownicy biblioteki obsługując czytelnika zobowiązani są nosić maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki, a po każdym przyjęciu książek muszą zdezynfekować czytnik, blat i ręce.
-  Wprowadza się trzy przerwy techniczne w godz. od 11:00 do 11:15 oraz 13:00 do 13:15 i 15:00 do 15:15 w celu dezynfekcji blatów, pleksy, klamek, stołów, komputerów i innych powierzchni.
-  Nie ma możliwości organizowania wydarzeń, imprez czy spotkań. Wciąż preferowane jest organizowanie wydarzeń w formie on-line.

Zarówno czytelnicy, jak i bibliotekarze nie będą musieli już marznąć na wietrze i mrozie. Książki też poczują się bezpiecznie. Nie będą narażone na zniszczenie przez deszcz i śnieg. Wprawdzie ostatnia akcja „Halo, tu książka!” udowodniła, że wszyscy w MBP w Kielcach potrafią się dobrze zorganizować, ale każdy woli pracować i wypożyczać w normalnych warunkach. Ostatnie dni i miesiące pokazały, jak bardzo potrzebne są naszym czytelnikom książki oraz biblioteki. Kielce czytają i mówią NIE! zamykaniu bibliotek.